Yurdışı Eğitim Gezileri

Berlin Sertifikalı Okul Öncesi Eğitim Gezisi – 05 -10 Temmuz 2020

 

e062c339-8f4a-4d31-bd15-61d13565ca49

ORGANİZASYON: KLAX GRUPPE BERLİN ve ALMANOKULU

Okul öncesi eğitim dünyanın hiç bir yerinde Almanya’daki kadar dinamik değildir ve gelişme göstermez. Özellikle uzak doğu ülkeleri için ilham kaynağı olan Almanya, 200 yılı aşkın bir geleneği 4. Endüstri devrimi ile harmanlayan PädQUIS gGmbH, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax veya Infans gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi okul öncesi eğitim modelleri geliştirme enstitüler Almanya’dadır.

Reggio, Montessori, Fröbel, Frenet, Pyramide ve Waldorf gibi eğitim yaklaşımlarını nörofizyoloji, nörobiyoloji gelişim psikolojisi ve öğrenme teorisi gibi bilim dallarında ki son buluşlarla zenginleştirerek çağımız eğitim gereksinimlerine cevap verebilecek niteliğe kavuşturmaktadırlar.

Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile dünyada bir numara olan okul öncesi Alman ekolü ile bir araya getirmek istiyoruz. 05. Temmuz – 10 Temmuz 2020 tarihinde Berlin’e gerçekleştireceğimiz bu eğitim gezimizde farklı modellerle tanışacaksınız.

Eğitim Programı Akışı:

İlk günümüzde KLAX grubu bizleri ağırlayacak. Sabah KLAX consultation anaokulunda hospitasyon şansımızı kullanarak KLAX pedagojisinin nasıl uygulandığını gözlemleme fırsatı elde edeceğiz. Burada KLAX eğitim modelini uygulayan anaokulunda 0- 6 çocukların öğrenme ve yaşama mekanlarında gözlemlerde bulunacağız.

İkinci günde KLAX yaratıcılık atölyesinde hospitasyonda olacağız. Burada 03-06 yaş arası çocuklar için farklı temalar içeren ve yeni geliştirilen eğitim yöntemleri ile proje bazlı ve öğrenme metotları ile tanışacağız. Bunun akabinde okul öncesi eğitimde dijital enstrümanların pedagojik yararlarını ve kodlama çalışmasını okulumuza nasıl entegre edebileceğimizi öğreneceğiz.

IMG-00442000 üzerinde orman ve doğa okulları ile Dünya’da en çok orman okulu Almanya’da bulunmaktadır. Orman okullarını gezerek tamamen doğayla çevrili, duvarsız, sınıfsız bir ortamda çocukların öğrenmesini ve hayal güçlerini nasıl serbestçe kullandıklarını gözlemleyeceğiz.

Mühendislik dallarında dünya lideri olan Almanya elbette ki mühendislik eğitimine okul öncesi dönemde başlamaktadır. Berlin’de STEM modelini uygulayan okul öncesi kurumları ziyaret edeceğiz ve çocukların pozitif gelişimi üzerindeki muazzam etkisini sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin nasıl yetiştirilebileceğini yerinde göreceğiz. Burada “Öğretmenlerin modern eğitim metotları ile çocukları üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırdıklarına tanıklık edeceğiz.

Ayrıca Almanya’da okul öncesinde en yaygın eğitim modeli olan “Serbest Sistem” (Offenes Konzept), durum odaklı yöntemi (Situationsbezogener Ansatz) uygulayan anaokulu bizlere kapısını açacak, modern gözlemleme metotları, öğrenme mekanları, sağlık, hareket ve aile katılımı projeleri ile tanıştıracaklar

Anaokulları ve eğitim kurumları bizlere ders esnasında gözlem yapma, sunum veya sözlü olarak eğitim modellerini tanıtacaklardır.

Programımız yoğun okul ziyaretleri ve sunumlar ile geçecektir. Bununla birlikte turistik gezi, müze ziyaretleri veya farklı aktiviteler için de zaman ayıracağız.

KLAX Eğitim Enstitüsünde gördüğümüz eğitim için uluslararası geçerli Sertifika verilecektir.

EĞİTİM GEZİSİ SÜRESİNCE ALMANCA VE TÜRKÇE ÇEVİRMEN YANINIZDA OLACAKTIR!

KONTENJAN: 12 kişidir.

KONAKLAMA:

3 veya 2 yıldızlı otelde 2 kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyeceklerdir.ef5ad00e-5860-4784-aa00-545afb549259

ULAŞIM / TRANSFER

İstanbul-Berlin-İstanbul uçuşları ve Berlin içinde serbest zaman dışındaki tüm transferler bizler tarafından organize edilecektir.

ÜCRET VE KAYIT

 • Toplam ücret 1100 € dur.
 • Ödeme 3 taksitle alınmaktadır.

İlk taksit 600 Euro ve kesin kayıt ile birlikte alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • İstanbul-Berlin-İstanbul uçak bileti
 • Berlin havaalanı transferi
 • 2-3 yıldızlı otelde konaklama
 • Serbest zaman dahil Berlin içi toplu taşıma ücreti ve okullara transferler
 • Eğitim uzmanları tarafından bizlere yapılacak sunum, rehberlik, tercümanlık ve sertifika giderleri, sabah kahvaltısı ücrete dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 •    Yurtdışı çıkış harcı
 •    Sağlık sigortası
 •    Türkiye havaalanı transferi
 •    Vize ücretleri
 •    Öğlen ve akşam yemekleri
 •    VİZE

Almanya için vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa okul ziyaretine katılacağınıza dair KLAX grubu tarafından davetiye ve tarafımızdan yazı düzenlenecektir.

Sorularınız ve kayıt için: 0542 206 03 18

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.