Menü
Your Cart

                                                                       İSKENDER YILDIRIM


Almanokulu danışmanlık ve eğitim hizmetleri kusucusu olan İskender Yıldırım, Almanya Duisburg-Essen Üniversitesi Siyaset bilimleri, Sosyoloji ve Sosyal Danışmanlık Bölümü Mezunu dur. İskender Yıldırım 2 kız babasıdır.

2002 – 2012 Almanya’nın Duisburg şehrinde bakanlık adına 293 anaokulu için eğitim modelini denetleme ve geliştirme görevinde bulunmuştur.

Almaya genelinde farklı okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim konsepti danışmanı, okul öncesi eğitim modellerini geliştirme ve uygulama, proje yönetimi ve denetimi, hizmet içi eğitimi programlarını geliştirme ve uygulama görevlerinde bulunmuştur.

Rucksack ve Griffbereit gibi aile eğitim programları geliştirme kurulu üyeliği yapmıştır.

2012–2014 FRÖBEL – İstanbul anaokulu kurucularındandır.

2017 – günümüze kadar ekibi ile birlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinde anaokulları ve kolejler için eğitim modeli danışmanlığı yapmaktadır. Danışmanlık hizmeti verdiği okullar için proje tabanlı eğitim programları geliştirir. Okul öncesi konularda kurum yöneticilerine, öğretmenlere ve ailelere online ve yüz yüze eğitimleri vermektedir. Avrupa’nın farklı ülkelerine eğitim gezileri organize etmektedir.

Ödüller

o DGB (Aman Sendikalar Birliği) ve Pro Eğitim enstitüsü tarafından “İş hayatında üstün başarı ödülü ”

o Kuzey Ren-Vestfalya Entegrasyon Bakanı tarafından en başarılı ebeveyn eğitim programı ödülü

o Duisburg Göç ve Uyum Danışma meclisi tarafından üstün başarı Ödülü...