Biz Kimiz

Kendi-Eğitimim-Berlin-2Okul öncesi eğitim dünyanın hiç bir yerinde Almanya’daki kadar dinamik değildir ve gelişme göstermez. PädQUIS gGmbH, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi okul öncesi eğitim modelleri geliştirme enstitüleri ile ortak çalışan bizler,  çağımıza cevap veren ve çocukları geleceğe hazırlayan eğitim modellerinden sizde yaralanın istedik.

Farklı eğitim alanında uzmanlaşmış deneyimli kadromuzla, sizlere farklı seçenekler sunarak eğitim sektöründe fark yaratan kurumlara dönüştürmede destek olmak isteriz.

Yeni bir eğitim kurumu açmak isteyen yatırımcılara, ve ya anaokuluna yeni bir vizyon katmak isteyen kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetimizle ihtiyaç doğrultusunda destek sunarız. Danışmanlık hizmetimiz, pazar analizi, mimari projeden eğitim kadrosunun kurulmasına ve kuruluşundan sonra eğitim kalitesinin kontrolü ve sürekli geliştirilmesi olmak üzere tüm aşamaları kapsar. Eğitim konseptimizi yakından tanımak için tıklayın

Sınıfta 3. öğretmenin olsun!

Ekran Resmi 2020-01-27 22.08.13Eğitim yaklaşımımızda, iç ve diş tasarım temeldir. Çünkü ebeveynler ve eğitimciler dışında, “üçüncü bir eğitimci” olarak  mekan ve malzeme, çocuğun öğrenme sürecini önemli ölçüde etkiler, dünyasını tanıması ve ona hazırlanmasında önemli katkılarda bulunur. İç ve dış mekan tasarımı için sizlere çözümler geliştirir ve uygulamasında destek sağlarız.

Rezil olma – Vezir ol!

Başarınızı belirleyen en önemli faktörlerden biri akademik personelinizdir. Onlar sizi vezir de, rezil de edebilir. Sizi vezir etmek için, akademik personelizin seçiminde destek sağlar ve eğitim modeline uygun eğitimlerini gerçekleştiririz. Eğitim seminerleri konularımız için tıklayın

Kervan yolda dizilir!

Geliştirdiğimiz iç ve dış kalite kontrol mekanizmaları ile çağımıza cevap veren ve çocukları yarına 8c140ede-6dd2-4595-8c22-7123ee81185fhazırlayan, sürekli gelişmeye açık bir eğitim modeli uygularız. PDSA yöntemi ile Kurumunuzda uygulanacak eğitim modeline ve içeriğine uygun sistematik gözlemleme, ölçme ve değerlendirme sistemini kurarak ve düzenli aralıklarla derslere girip eğitim programının uygulamasını gözlemleyerek kurumunuza ve öğremenleriniz için navigasyon fonksyonu görürüz.

Eğitim programınız bizden olsun

Eğitim programımızda kullandığımız etkinlikler, Almanya anaokullarında Montessori, Reggio, serbest sistem, yarı serbest sitem pedagojisi, durum odaklı pedagoji, hareket pedagojisi vb. bir çok eğitim metodunu sentezleyerek geliştirilip, Türkiye koşullarına uyarlanmıştır. Aksiyon tepsileri için kullanacağınız etkinliklerin yanı sıra sizler için Proje tabanlı haftalık ve aylık eğitim programları hazırlarız. Eğitim programımızın ayrıntıları için tıklayın

 

Kurucumuz

e55f9933-3fdf-4041-aebd-579784fed262-1KlAX Grubu Türkiye temsilcisi ve almanokulu internet sayfasının Genel Müdürü olan İskender Yıldırım, Duisburg Üniversitesi Siyaset bilimleri, Sosyoloji ve Sosyal Danışmanlık Bölümü Mezunu dur.

2002 – 2012 Almanya’nın Duisburg şehrinde bakanlık adına 293 anaokulu için eğitim modelini denetleme ve geliştirme görevinde bulunmuştur.

Almaya genelinde farklı okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim konsepti danışmanı, okul öncesi eğitim modellerini geliştirme ve uygulama, proje yönetimi ve denetimi, hizmet içi eğitimi programlarını geliştirme ve uygulama görevlerinde bulunmuştur.

Rucksack ve Griffbereit gibi aile eğitim programları geliştirme kurulu üyeliği yapmıştır.

2012–2014 FRÖBEL – İstanbul anaokulu kurucularındandır.

2015 – günümüze kadar KiGaPortal Türkiye kurucusu, başta Karma Çocuk Köyü, Dünya Çocuk Üniversitesi, Hayata doğru anaokulu, Ceviz Çocuk anaokulları gibi anaokulları ve kolejler için eğitim modeli danışmanlığı yapmaktadır. Okul öncesi konularda aileler ve öğretmenler için eğitimler vermektedir.

Ödüller

o DGB (Aman Sendikalar Birliği) ve Pro Eğitim enstitüsü tarafından “İş hayatında üstün başarı ödülü ”

o Kuzey Ren-Vestfalya Entegrasyon Bakanı tarafından en başarılı ebeveyn eğitim programı ödülü

o Duisburg Göç ve Uyum Danışma meclisi tarafından üstün başarı Ödülü…

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.