Menü
Your Cart

Hakkımızda

Eğitim modelimiz Almanya orman ve doğa okulları federasyonu Türkiye temsilcisi, KLAX Grubu Türkiye temsilcisi ve almanokulu kurucusu sayın İskender Yıldırım ve ekibi tarafından geliştirilmiştir. İskender Yıldırım Duisburg Üniversitesi Siyaset bilimleri, Sosyoloji ve Sosyal Danışmanlık Bölümü Mezunu dur.


2002 – 2012 Almanya’nın Duisburg şehrinde bakanlık adına 293 anaokulu için eğitim modelini denetleme ve geliştirme görevinde bulunmuştur.
Almaya genelinde farklı okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim konsepti danışmanı, okul öncesi eğitim modellerini geliştirme ve uygulama, proje yönetimi ve denetimi, hizmet içi eğitimi programlarını geliştirme ve uygulama görevlerinde bulunmuştur.
Rucksack ve Griffbereit gibi aile eğitim programları geliştirme kurulu üyeliği yapmıştır.
2012–2014 FRÖBEL – İstanbul anaokulu kurucularındandır.
2017 – günümüze kadar Türkiye’de farklı okul öncesi kurumlar için eğitim modeli danışmanlığı yapmaktadır. Okul öncesi konularda aileler ve öğretmenler için eğitimler vermektedir.

Ödüllerimiz

 • DGB (Aman Sendikalar Birliği) ve Pro Eğitim enstitüsü tarafından “İş hayatında üstün başarı ödülü ”
 • Kuzey Ren-Vestfalya Entegrasyon Bakanı tarafından en başarılı ebeveyn eğitim programı ödülü
 • Duisburg Göç ve Uyum Danışma meclisi tarafından üstün başarı Ödülü Hakkımızda

  Yeni eğitim paradigmalarına hazır olun!

  Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile çağımıza cevap veren bir eğitim modeli ile bir araya getirmek istiyoruz.

  Okul öncesi eğitim modelimiz Almanya’da 200 yılı aşkın bir gelenek üzerinde oturan, 4. Endüstri devrimi ile harmanlayan PädQUIS, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax veya Infans gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi saha çalışmalarını binlerce anaokulu ile yapan dünyanın en iyi enstitüleri tarafından geliştirilen ve Türkiye koşullarına uyarlanan, Köy Enstitülerinden esinlenen bir eğitim modelidir.

  Eğitim modelimizin başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış ve sahada kendini ispatlamış bir modelidr. Almanokulu eğitim modeli Fröbel, Montessori, Reggio, Freinet, Pikler, Durum Odaklı Model, Kneip HDKF ve benzer eğitim metotları ile harmanlanmış, son yıllarda Rezilyans (psikolojik esneklik) ve beyin gelişimi biliminde elde edilen bilimsel bulguları ve bir dizi diğer faktörleri de dikkate alarak geliştirilmiş, denenmiş gözde okul öncesi eğitim konseptlerinden birisi.

  Çocuklarımızın, dijital ve bilgi çağında başarılı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için onları buna hazırlayan ve onlara gerekli kilit becerileri sağlayan iyi bir eğitime ihtiyaçları vardır. Eğitim modelimiz ile hedeflediğimiz; Kendisi ve çevresi için sorumluluk taşıyan bireyler yetiştirmektir. Eğitim modelimizde öğretmenin görevi, çocukların sorumlu, sosyal olarak yetkin, yaratıcı kişiliklere ulaşmaları için, onlara eşlik etmektir. Bunu yapmak için, her zaman öğrencilerin bireysel gelişim ve öğrenme hedeflerini belirleyerek yenilikçi öğrenme yöntemleri uygular.

  Anahtar Yeterlilikler (beceriler): Geleceğin ihtiyaçlarını öğrenmek
  Eğitim modelimizde öğrenmek demek, bilgi toplumunda mutlu ve başarılı olmak için anahtar yeterlilikler kazanmak anlamına gelir. Bilgi edinenler, her zaman kendi çözümlerinin ötesine geçerler, her zaman çözüm arayışında bulunurlar ve eleştireldirler. Soruların cevabını bulabilmek için yöntemler geliştiren, olası yenilgi ve hata yapma risklerinden çekinmeyen çocuk başarılı ve yaratıcı olacaktır.

  Kimse çağımızda ezberlenen bilgi ile başarılı olamaz. Bu nedenle, öğrenme terimi yeni bir anlam kazanmaktadır: Öğrenim şu ana kadar sadece bilginin kazanılması olarak anlaşılsa da, bugün dünyanın bilgisinin deşifre edilebileceği ve kullanılabilir hale getirilebileceği yeterlilikler edinmedir.