Marte Meo Yöntemi – Gücü keşfet!

Online Eğitim – 20 Ağustos 20:30

Marte Meo yöntemi eğitiminde, okul öncesi çocukların gelişimlerini analiz ve analiz sonuçları doğrultusunda gelişim önerileri yöntemi üzerinde duracağız. Ancak Marte Meo yöntemi sadece okul öncesi ile sınırlı bir yöntem değildir. Marte Meo, her yaşta çocuk ve yetişkinin gelişimini analiz ve teşvik etmek ve insanlar arası etkileşim ve iletişimi geliştirmek için de kullanılan bir yöntemdir.

Marte Meo 80’li yıllarda Hollandalı pedagog Maria Aarts tarafından geliştirildi. Marte Meo Latince’dir ve “gücü keşfet ve açığa vur” anlamına gelir. Marte Meo günümüzde Avrupa’nın bütün ülkelerinde, ABD, Latin Amerika, Rusya ve uzak doğuda anaokullarında, okullarda, terapi merkezlerinde vs. kullanılan ve hızla yaygınlaşan bir yöntemdir.

IMG-0624Marte Meo eğitimsel çalışma alanında video – görsel gözlem yöntemidir. Marte Meo ile çocukların kişisel, ruhsal ve bedensel gelişimleri bütünsel olarak gözlemlene bilinir. Marte Meo tekniği ile çocukların olumlu davranışları mercek altına alınır. Kişisel yeteneklerinin ortaya çıkarılması, öz güven oluşumu ve kendini ifade edebilme becerisini sağlama yöntemidir. Eğitimci ve ailenin, çocuğun gelişim ve davranışsal sinyallerini anlamak ve sinyallerinden yola çıkarak çocuğu bir üst gelişim aşamasına taşımak için kullanılan bir yöntemdir.

Marte Meo video analizi, değerlendirme görüşmesi ve teşvik önerileri ile çocukların yeteneklerinin ön plana çıkmasını sağlar.

Görselliğin yazılı dökümanlardan daha etkili ve kalıcı olduğu gerçekliğinden yola çıkarak video analizlerinden faydalanır. Bu amaçla, günlük durumlar videografik olarak kaydedilir ve özellikle güçlü yanlar ve gelişme fırsatları açısından analiz edilir. Daha sonra seçilen video görüntüleri gösterilir ve gelişimi destekleyici bilgiler ve daha sonraki adımlar için somut bilgiler verilir. Marte Meo özellikle aile ve kurum arasında ki güveni teşvik edici karakterinden dolayı ailelerle ortak çalışma için sıkça kullanılır.

martin bachDoçent; Markus Bach

Marte Meo Enstitüsü’nün kurucusu ve yöneticisidir. Eğitim bilimleri okudu, sistemik danışman ve sistemik aile terapistidir. Gençlik ve engelli insanlar için danışma merkezlerinde çalıştı. Sistemik öğretimde eğitmen ve süpervizör olarak çalışmaktadır. Markus Bach Marte Meo eğitimini Maria Aarts tarafından Hollanda’da aldı. 2007’nin başlarında Marte Meo’ya lisanslı süpervizör olarak öğretmeye ve çalışmaya başladı. Marte Meo kuruluşlarının Almanya sözcülerindendir.

Eğitim tarihi: 20 Ağustos,  Saat: 20:30 – 23:00

Katılım ücreti: 70 TL / Grup ve Öğrenci 50 TL

Eğitim videoya alınacak ve katılımcılara gönderilecektir. Katılımcılara uluslararası katılım belgesi gönderilecektir. Eğitim Türkçeye çevrilecektir.

Kayıt için: 0 552 947 48 25

Eğitimin içeriği için: 0542 206 03 18

hesap Bilgileri:

  • NURETTİN YILDIRIM
  • Garanti Bankası Fener Mahallesi Şubesi (Ankara)
  •  Şube Kodu 1128
  •  Hesap numarası 6613820
  •  İBAN: TR57 0006 2001 1280 0006 6138 20

Önemli: Lütfen ödeme yaparken açıklama kısmına, katılımcının adını ve soyadını yazınız ve ekstrenizi Whatsup’tan 0542 206 03 18 gönderiniz.

Aşağıdaki kayıt formunu doldurunuz. Doldurduktan sonra ödemeyi gerçekleştiriniz. Dekontu 0 552 947 48 25 Whatsuptan gönderin. Eğitime katılım şifresi sizlere eğitimin olacağı gün Whatuptan ulaştırılacaktır.

Marte Meo Yöntemi – Gücü keşfet!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s