ÇOCUKLARDA TRAVMA VE TEDAVİ DESTEK YÖNTEMLERİ- ALMANYA’DAN SERTİFİKALI ÖĞRETMEN VE PDR EĞİTİMİ

Bianca Hofmann İle Çocuklar ve Travma eğitimi (Ekim 2020)

Çocuklar çok farklı nedenlerden dolayı bir travma yaşamış olabilirler. Travmaya neden olan olaylar insan eliyle ortaya çıkmış olabilir. Bu tip olaylar arasında, hırsızlık, taciz, tecavüz, kazalar, savaş, terör, bir vahşete tanık olmak sayılabileceği gibi, travma, doğal afetler sonucu da yaşanabilir. Deprem, yangın, sel gibi bir felaket, çocuğun yaşamının o günden sonra bir daha eskisi gibi olmamasına neden olabilir.

TRAUMA1Pandemide bir travma nedenidir. Şu anda hiç kimse corona döneminin çocuklarımız üzerinde nasıl bir etki bırakacağını ve okulların açılışı ile birlikte okulun ve eğitmenin kaç travmatik çocukla karşılaşacağını tam olarak kestiremez. Bilim adamları, pandemiden dolayı çocukların %30 travma yaşamış olabileceklerini var sayıyorlar.

Elbette ki travma yaşamış çocukları tedavi etmek eğitmenin işi değildir. Bununla birlikte pdr bölümü ve eğitim kadrosu, farklı nedenlerden dolayı, travma yaşamış çocuklarla karşılaşacaklardır. Bu nedenle, travma yaşamış çocukları tanıyor, anlıyor ve “ilk yardımı” yapabiliyor olmalısınız.

Modül 1

Travma nedir?

Travmanın nasıl oluştuğunu ve çocukta gizlenmiş travmanın hangi semptomlar gösterdiğini ve bunu nasıl anlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Modül 2

Travma evreleri

Psikolojik travmanın nörobiyolojik temellerine ineceğiz, böylelikle travma evrelerini ve her evrenin çocuk üzerinde ki etkisini tanıyacaksınız.

Modül 3

Acil Müdahale

“Durum çığrından çıkarsa”: Göstereceğimiz pratik yöntemlerle, Flashbak yaşayan çocukları ustaca sakinleştirebilir ve destekleyebileceksiniz.

 Modül 4

Travma ile başa çıkma yöntemleri

Çocukların yaş gruplarına özgü günlük yaşamlarına geri dönmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi öğreneceksiniz.

Modül 5

Eğitmenin kendisini koruma konsepti

Kendinizi travma yaşamış çocukların etkisine kaptırmadan, yıpranmadan ve psikolojinizi koruyarak, çocuklara destek olmak için enerji rezervlerinizi nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Konuşmacılar:

Ekran Resmi 2020-05-18 14.08.47Bianca Hoffmann

Çocuk Gelişimci, pazarlama ve kurumsal yönetim uzmanı, yetişkin eğitimi için profesyonel eğitmen, sistemik koç, süpervizör ve organizasyon geliştiricisi, farklı okul öncesi dergilerde genel yayın yönetmeni…

 

 

 

2017-11-19 23.07.41

İskender Yıldırım

Sosyolog, sosyal danışman, Almanya’da eğitim modelleri denetleme ve geliştirme, hizmet içi eğitimi programları geliştirme, aile eğitim programları geliştirme kurulu üyeliği, anaokulu ve KiGaPortal Türkiye kurucusu, blog yazarı…

 

 

Eğitimler videoya alınacak ve katılımcılara gönderilecektir. Eğitimin sonunda portal üzerinden sınava katılarak sertifika almaya hak kazanacaksınız!

Düzenleyenler: PRAXİS-KİTA ve almanokulu

Düzenleyenler:

Katılım ücreti: Birbirinin devamı olan eğitim için 350 TL (Grup ve Öğrenci 300 TL). Katılım sayısı sınırlıdır. Son kayıt günü 07 Temmuz 2020

Katılımcılara eğitimden ve yazılı sınavdan sonra mail ortamında Almanya’dan Uluslararası sertifika gönderilecektir. Eğitim Türkçeye çevrilecektir

Kayıt için: 0 552 947 48 25
ve Eğitimin içeriği için: 0542 206 03 18

Kredi kartı ile ödeme mümkün olacaktır. Kredi kartı ile ödeme seçeneği için bizi arayın lütfen

Havale yöntemi için hesap Bilgileri:

  • NURETTİN YILDIRIM
  • Garanti Bankası Fener Mahallesi Şubesi (Ankara)
  •  Şube Kodu 1128
  •  Hesap numarası 6613820
  •  İBAN: TR57 0006 2001 1280 0006 6138 20

Önemli: Lütfen ödeme yaparken açıklama kısmına, katılımcının adını ve soyadını yazınız ve ekstreyi Whatsup’tan 0542 206 03 18 gönderiniz.

Aşağıdaki kayıt formunu doldurunuz. doldurduktan sonra ödemeyi gerçekleştiriniz. Eğitime katılım şifresi sizlere eğitimin olacağı gün mail yolu ile ulaştırılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s