Koronaya karşı etkin ilaç denemede başarılı çıktı

ALMANYA’da “ Remdesivir“, isimli Corona ilacı 50 hastayı iyileştirdi. Remdesivir ilacının ebolaya karşı geliştirildiği, ancak istenen sonucu vermediği için kullanılmadığı ortaya çıktı. Nitekim bu ilaç corona virüsüne karşı umut oldu. Almanya’da çok hasta üzerinde denenen ilaçta tam başarı sağlandı.

İlacın Almanya’daki deneylerinden ve hastalarda gösterdiği etkiden ötürü tatmin edici sonuçların alınması dünyayı kasıp kavuran corona salgınına karşı büyük bir umut oldu.

Münih kentindeki Schwabing Hastanesi’nin Başhekimi ve aynı zamanda Corona virüsü üzerinde uzmanlaşan Clemens Wendtner, ilaç ile ilgili şunları söyledi:

“Bu ilacı hastalarımız üzerininde denedik. Şu ana kadar 50 hastayı iyileştirmeyi başardık. Başarılı olursak, bu ilacı bir- iki hafta içinde hastanelerimizde yaygın olarak kullanmaya başlayabiliriz. Son derece cesaret verici bir gelişme olarak algılayabiliriz. Ayrıca, geniş çaplı tedavi için birkaç ay içinde tüm dünya için onay alabiliriz”.

Öte taraftan Berlin’deki dünyaca ünlü Charite Hastanesi’nin Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Christian Drosten liderliğindeki bir ekip tarafından da Remdesivir’in denendiği bildirildi.

1. Kaynak Almanya’da yayınlanan Türkçe Gazete için linke tıkla

2. Kaynak resmi alman radyo kanalı (Deuschlandfunk için linke tıkla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s