Malzeme satın almadan çocuklarınızla evde oynayabileceğiniz 10 oyun

Sizlere bir ve ya birden fazla çocuk ve oyuncu ile oynayacağınız oyun önerilerinde bulunmak istiyoruz. Bu oyunlar için dışarıdan malzeme almanız gerekmeyecek. Evde ne varsa, kullanabileceks75146063-440D-4945-8734-5E77949F5A0Diniz. Çocuklarla eğlenceli zaman geçirmek isterken, unutmayın; Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar, hastalık salgınlarını somut olarak anlamlandıramadıkları için ebeveynlerinin davranışlarına bakarak anlamaya çalışırlar. Ebeveyn endişesini çocuğundan sakladığını da düşünse de çocuk bunu hisseder ve o da kaygılı davranışlar göstermeye başlayabilir. UNICEF’in çocuklarla korona virüsü hakkında en iyi nasıl sohbet edilir konusunda bir kılavuz geliştirdi. Okumanızı ve uymanızı tavsiye ederiz. okumak için buraya tıkla

  1. Balon dansı

Balonları şişirin, en sevdiğiniz hareketli müziği seçerek eğlenceye başlayabilir! Şarkının başında balonlar havaya fırlatılır. hareketli dans eşliğinde ve müzik bitmeden balonları yere değdirmeden havaya fırlatın. Balon yere düşerse müzik kapatılır ve yeni bir müzik parçası eşliğinde tekrar başlayabilirsiniz.

  1. Engel Parkuru

Ev bir engel parkuruna dönüştürülür! Sandalyeler, yastıklar, kutular vb. kullanılarak bir odada ve ya bir kaç odada birden engel parkuru oluşturulur. Zaman tutulur ve oyun başlayabilir. Çocuk sandalyenin altından geçer, ve ya kartonların üzerinden zıplar, yere serilmiş biraz kalın bir ip üzerinden denge kurarak yürür. Bütün engeller aşıldıktan sonra zaman durdurulur ve ölçülür.

Yanardağ lava oyunu

Hazırlık engel parkuruna benzer yapılır. Sandalyeler, koltuk ve yastıklarla bir parkur oluşturulur. Oyuncu yere dokunmadan bir parçadan diğerine geçmelidir.

  1. Tiyatro performansı

Çocuklar bu tarz aktiviteleri severler! Önceden bir konu belirlenir. Örneğin sevdikleri bir hikaye kitabının konusu. ÇocukHer oyuncuya bir rol verilir. Çocuklar yetişkin dolaplarını “yağmalayarak” tiyatro rölü için kendilerine mükemmel kostümler yaratabilirler. Sahne için bir örtü, kilim veya halı vb. kullanılır. Sahne süslenir. Oyunla çocuklar hayal güçlerinin çıldırmasına ya da en .

  1. Mağara hayatı

Çocukla birlikte battaniyeler, havlular ile Masanın altını mağraya çevirin. İçine yastıklar serin. Çocuk/lar yalnız ya da yetişkinlerin eşliğinde mağra keşfine çıkabilirler. Tabii ki, keşfetmek için bir de cep lambası ve ya akıllı telefonun feneri gerekecektir. Cep telefonunuzda lamba yoksa, google ve App olarak indirebilirsiniz. Ayrıca mağarada fener eşliğinde ve oyuncaklarla güzel hikayeler geliştirilir.

  1. Mutfak Orkestrası

Tencere ve tahta kaşıklarla harika batari orkestrası yapılır . Motomuz: dolap kapılarını aç ve müzik yapabileceğin her şeyi kullan.

  1. İçeride piknik

Tıpkı dışarıda oluyormuş gibi: Bir odaya yere bir batanye serin ve üzerini yiyecek ve içeceklerle donatın.

  1. Mesleğimi tahmin et!

Oyunculardan biri kendisine bir mesleği düşünür. Tabi ki seçtiği mesleği kimselere söylemez. Mesleğe ilişkin tipik hareketler yapar. Diğer oyuncular mesleği tahmin etmek zorundalar. Mesleği canlandırana yalnızca “evet” veya “hayır” ile cevaplayabileceği sorular sorulur. Doğru tahmin edebilen kendisine bir meslek seçer ve oyun yeniden başlar. 10 denemeden sonra hala hangi mesleğin canlandırıldığı tahmin edilemediyse, mesleği canlandıran oyuncu kazanır

Eğer yeterince oyuncu varsa, iki grup oluşturulur ve gruplar birbirlerine karşı yarışırlar. Meslekleri canlandırmaya alternatif olarak bir hayvan, ünlü bir sanatçı ve ya arkadaş çevresinden insanlar canlandırıla bilinir.

  1. Pamuk üfleme

2 Küçük bir labirent oluşturulur, Labirent için Lego, veya günlük nesneler kullanılabilir. Sonra her oyuncu kendi pamuğunu labirentin başına kor. Bir işaret ile oyun başlar. Labirentin sonuna ulaşan ilk oyuncu kazanır.

Gülmeden göz göze bakışmak

İki oyuncu birbirlerinin karşısında yaklaşık bir metre mesafede otururlar ve sadece birbirleri ile bakışırlar. İlk gülen kayıp eder.

Sizlere oyun önerilerinde bulunmaya devam edeceğiz. Sağlıklı günlerde buluşmak umudu ile…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s