ULUSLARARASI SERTİFİKALI BERLİN EĞİTİM MODELLERİ İNCELEME GEZİSİ 18 – 23 AĞUSTOS 2019

ORGANİZASYON: KLAX GRUPPE BERLİN ve ALMANOKULU

Okul öncesi eğitim dünyanın hiç bir yerinde Almanya’daki kadar dinamik değildir ve gelişme göstermez. 200 yılı aşkın bir geleneği 4. Endüstri devrimi ile harmanlayan PädQUIS gGmbH, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax veya Infans gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi saha çalışmalarını binlerce anaokulu ile yapan dünyanın en iyi enstitüleri Almanya’dadır.

Alman eğitim modelleri, erken çocukluk eğitiminde uluslararası

Bildschirmfoto 2017-06-02 um 14.23.51arenada örnek alınan modellerdir.  Almanya’da ki eğitim modellerinin başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış ve sahada kendini ispatlamış modellerdir. Reggio, Montessori, Fröbel, Frenet ve Waldorf gibi modelleri harmanlamakla yetinmeyen bu modeller, nörofizyoloji,  nörobiyolojiye dayandırılan gelişim psikolojisi ve öğrenme teorisi bulgularını da eğitim modellerine entegre ederler.

Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile dünyada bir numara olan okul öncesi Alman ekolü ile biraraya getirmek istiyoruz.

IMG-20170815-WA004318 Ağustos – 23 Ağustos 2019 tarihinde Berlin’e gerçekleştireceğimiz bu eğitim gezimizde KLAX pedagojisi ile tanışacaksınız. KLAX grubu 1990 yılında Antje Bostelmann tarafından kurulmuş 30’un üzerinde kreş, anaokulu, ilkokul, öğretmen yüksek okulu, hizmet içi eğitim akademisi ve yayınevi olan bir eğitim topluluğu gurubudur. Klax grubunun bazı eğitim içerikli yayınları Avrupa’da en çok satan bestseller listesinde bulunmaktadır.

IMG-20170817-WA0007KLAX eğitim Modeli Fröbel, Montessori, Reggio, Freinet, Waldorf, Pikler, Durum Odaklı model, Kneip HDKF vb. eğitim metodları ile harmanlanmış, son yıllarda Resilience ve beyin gelişimi biliminde elde edilen bilimsel bulguları ve bir dizi diğer faktörleri de dikkate alarak geliştirilmiş, consultation anaokullarında denenmiş Almanya’nın gözde okul öncesi eğitim konseptlerindendir.

Eğitim Programı Akışı:

İlk günümüzde KLAX grubu bizleri ağırlayacak. Sabah KLAX consultation anaokulunda hospitasyon şansımızı kullanarak KLAX pedagojisinin nasıl uygulandığını gözlemleme fırsatı elde edeceğiz. Burada KLAX eğitim modelini uygulayan anaokulunda 0- 6 çocukların öğrenme ve yaşama mekanlarında gözlemlerde bulunacağız. Öğlen yemeğinden sonra KLAX Eğitim ve Bilim Uzmanları bizlere sunumlarla:

 • KLAX Eğitim Modeli’nde Temel özellikleri
 • Lotus Planı ile Proje Çalışması
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Anlamaya Dayalı Öğrenme Mekanları
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Günlük Program Hazırlama
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Çocuğu Gözlemleme ve Değerlendirme

Bildschirmfoto 2017-06-02 um 14.29.07konularında sunumlarda bulunacaklar. İkinci günde KLAX yaratıcılık atölyesinde hospitasyonda olacağız. Burada 03-06 yaş arası çocuklar için farklı temalar içeren ve yeni geliştirilen eğitim yöntemleri ile proje bazlı ve öğrenme metodları ile tanışacağız. Bunun akabinde okul öncesi eğitimde dijital enstrümanların pedagojik yararlarını ve kodlama çalışmasını okulumuza nasıl entegre edebileceğimizi öğreneceğiz.

IMG_0691KLAX grubuyla vedalaştıktan sonra Berlin’de sayıları gittikçe artan orman okullarını gezerek tamamen doğayla çevrili, duvarsız, sınıfsız bir ortamda çocukların öğrenmesini ve hayal güçlerini serbestçe kullanmalarını gözlemleyeceğiz.

IMG-20170818-WA0024Doğada eğitim bilişsel, dilsel, sosyal ve duygusal gelişimin tamamını kapsayan orman okulunu yerinde ziyaret edeceğiz, çocukları aktiviteler esnasında izleyeceğiz.

Mühendislik dallarında dünya lideri olan Almanya elbetteki Mühendislik eğitimine okul öncesi dönemde başlamaktadır. Berlin’de STEM modelini uygulayan okul öncesi kurumları ziyaret edeceğiz ve çocukların pozitif gelişimi üzerindeki muazzam etkisini sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin nasıl yetiştirilebileceğini yerinde göreceğiz. Burada  “Öğretmenlerin modern eğitim metodları ile çocukları üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırdıklarına tanıklık edeceğiz.

20170816_102328Ayrıca Almanya’da okul öncesinde en yaygın eğitim modeli olan “Serbest Sistem” (Offenes Konzept), durum odaklı yöntemi (Situationsbezogener Ansatz) uygulayan anaokulu bizlere kapısını açacak, modern gözlemleme metodları, öğrenme mekanları, sağlık, hareket ve aile katılımı projeleri ile tanıştıracaklar

Keşif yolculuğumuzu Reggio veya Waldorf eğitim modeli ile çalışan anaokulda, öğretmenin duruşu ile beslenen çocukların nasıl araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişiler olabileceklerini göreceğiz

Anaokulları ve eğitim kurumları bizlere sunum şeklinde veya sözlü olarak programlarını prezente edecekler.

IMG-20170819-WA0012 2Programımız yoğun okul ziyaretleri ve sunumlar ile geçecektir. Bununla birlikte turistik gezi, müze ziyaretleri veya farklı aktiviteler için zaman bulmaya çalışacağız.

KLAX Eğitim Enstitüsünde gördüğümüz eğitim için uluslararası geçerli Sertifika verilecektir.

EĞİTİM GEZİSİ SÜRESİNCE ALMANCA VE TÜRKÇE ÇEVİRMEN YANINIZDA OLACAKTIR!

KONTENJAN: 12 kişidir.

KONAKLAMA:

3 yıldızlı otelde 2 kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyeceklerdir.

 ULAŞIM / TRANSFER

İstanbul-Berlin-İstanbul uçuşları ve Berlin içinde serbest zaman dışındaki tüm transferler bizler tarafından organize edilecektir.

ÜCRET VE KAYIT

cropped-klax23.pngToplam ücret 1100 € dur.  KLAX Gruppe, almanokulu.com ve KiGaPortal Türkiye tarafından organize edilen bu eğitim gezisinde  KiGaPortal üyelerine öncelik verilecektir.

Ödeme 3 taksitte alınmaktadır.

Ön kayıt ücreti olarak 500 Euro alınmaktadır.  2. taksit olan 300 € Üçüncü taksit olan 300 Euro ise gezinin ilk günü Berlinde nakit olarak alınacaktır.  TL veya € olarak ödeme yapabilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR 

 • İstanbul-Berlin-İstanbul uçak bileti
 • Berlin havaalanı transferi
 • 3 yıldızlı otelde konaklama
 • Serbest zaman dışındaki Berlin içi transferler
 • Eğitim uzmanları tarafından bizlere yapılacak seminerler, rehberlik ve sertifika giderleri,
 • sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Türkiye havaalanı transferi
 • Vize ücretleri
 • Akşam yemekleri
 • VİZE

Almanya için vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa okul ziyaretine katılacağınıza dair KLAX grubu tarafından davetiye ve tarafımızdan yazı düzenlenecektir.

Sorularınız ve kayıt için: 0541 732 03 18 no’lu  telefondan arayabilirsiniz

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s