Okul Öncesi Lotus Eğitim Planı Semineri 12 Ocak Kocaeli

Her şey bir soru ile başlar

Çevresini açık fikirli duyularıyla aIMG-2962lgılayan ve kendini toplumun bir parçası olarak gören, kendisi ve çevresi için sorumluluk taşıyan, duyarlı ve bağımsız hareket edebilen bireyler yetiştirmek, KLAX eğitim modelinin karakteristik özelliğidir.

Çağımızda ezberlenen bilgi ile başarılı olunmaz. Bu nedenle, öğrenme terimi yeni bir anlam kazanmaktadır: Öğrenim şu ana kadar sadece bilginin kazanılması olarak anlaşılsa da, bugün dünyanın bilgisinin deşifre edilebileceği ve kullanılabilir hale getirilebileceği yeterlilikler edinmedir;

 • Teknolojik yeterlilik
 • Enformasyon toplama ve değerlendirme yeterliliği
 • Üretebilme yeterliliği
 • Kendisi ve çevresi için sorumluluk taşıma yeterliliği
 • Psikolojik esneklik, krizlerle başa çıkma ve kişisel, sosyal kaynaklarını mobilize ederek fırsata çevirme yeterliliği.

Her şey bir soru ile başlar;
Çocuklar dünyayı keşfetme serüvenlerinde pek çok soruya cevap bulmaya çalışacaklardır. Çocukların cevapları bulmada kendilerinin aramalarına destek olmak bir eğitmenin asıl görevidir. Çünkü sürdürülebilir (kalıcı) bilgi ve eğitim ancak öğrencinin kendi öğrenme sürecini kendisinin organize etme becerisi kazanması ile mümkün olur. Öğretmenin görevi ona bu beceriyi kazanmada her tür desteği ve bilgiyi sağlamaktır. Optimal öğrenme ortamının dört temel direği vardır:

 1. Bireyselleştirilmiş Öğrenme Yolları
  2. Sosyal Topluluk

  3. Otantik Eğitmenler
  4. Tasarlanmış çevre

KLAX, öğrencinin bireysel öğrenme seviyesini belirleyen enstrümanlar ve Öğrencilerin güçlü oldukları ve ilgi duydukları alanlara odaklanarak” kendi eğitim sürecini kendisinin organize edebilme becerisini kazandırmak” ilkesine göre eğitim verir. Öğrenciler, bireyselleştirilmiş öğrenme yolları aracılığıyla adım adım kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu üstlenmeyi öğrenirler.

Eğitmen, klasik eğitimde olduğu gibi öğrencisine bilgi aktaramaz; çocukların sorumlu, sosyal olarak yetkin, yaratıcı kişiliklere ulaşmaları için, onlara eşlik eder. Öğrencisini öğrenme ortağı olarak görür ve öğrencisi ile birlikte bireysel gelişim planları oluştur ve öğrenme hedefleri belirler .

KLAX eğitim modelinde:

 • Çocuklar nasıl öğrenirler?
 • 21. yüzyılın temel becerileri nelerdir?
 • Çocukların iç müfredatı ne anlama gelir
 • Öğrencinin kendi öğrenim sürecini kendisinin organize etmesi ne anlama gelir ve öğrenci bu konuda nasıl teşvik edilir?
 • Lotus Planı yöntemi ile proje bazlı çalışma nasıl organize edilir ve bitiminde değerlendirilir?

Konuşmacı: İskender Yıldırım, KLAX Eğitim uzmanı, Eğitim Danışmanı, KiGaPortal  Türkiye Genel Müdürü ve Almanokulu Kurucusu

TARİH: 12 Ocak 2019, CUMARTESİ, SAAT: 10:00-16:00

Yer: Minik Ayaklar Kreş, Anaokulu ve Yazokulu Tütünçiftlik Şubesi, Fatih Mahallesi, Şenlik Sokak No: 18 Körfez Kocaeli

Katılım belgesi verilecektir.

Katılım sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kayıt formu ile ön kayıdınızı yapmalısınız.   0533 045 60 70  arayarak bilgi alabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s