Berlin Sertifikalı Okul Öncesi Eğitim Modelleri Ve Köln Didacta Eğitim Fuarı Ve Okul İnceleme Gezisi

Köln- DİDACTA Eğitim Fuarı Ve Okul Öncesi – Eğitim Modelleri Gezisi ve Berlin Sertifikalı KLAX Eğitimi ve Okul Gezileri

Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile dünyada bir numara olan okul öncesi Alman ekolü ile bir araya getirmek istiyoruz.

IMG-0723-1Okul öncesi eğitim dünyanın hiç bir yerinde Almanya’daki kadar dinamik değildir. 200 yılı aşkın bir geleneği 4. Endüstri devrimi ile harmanlayan PädQUIS gGmbH, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax veya Infans gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi saha çalışmalarını binlerce anaokulu ile yapan dünyanın en iyi enstitüleri Almanya’dadır.

Alman eğitim modelleri, erken çocukluk eğitiminde uluslararası arenada örnek alınan modellerdir.  Almanya’da ki eğitim modellerinin başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış ve sahada kendini ispatlamış modellerdir. Reggio, Montessori, Fröbel, Frenet ve Waldorf gibi modelleri harmanlamakla yetinmeyen bu modeller, nörofizyoloji,  nörobiyolojiye dayandırılan gelişim psikolojisi ve öğrenme teorisi bulgularını da eğitim modellerine entegre ederler.

Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile dünyada bir numara olan okul öncesi Alman ekolü ile bir araya getirmek istiyoruz.

1. Eğitim Gezimiz 27 Ocak -1 şubat 2019

KLAX SERTİFİKALI BERLİN OKULÖNCESİ EĞİTİM MODELLERİ İNCELEME GEZİSİ

9c814241-8523-4dd8-af5e-ff287dd96c5f27 Ocak – 01. Şubat 2019 tarihinde Berlin’e gerçekleştireceğimiz bu eğitim gezimizde KLAX pedagojisi ile tanışacaksınız. KLAX grubu 1990 yılında Antje Bostelmann tarafından kurulmuş 30’un üzerinde kreş, anaokulu, ilkokul, öğretmen yüksek okulu, hizmet içi eğitim akademisi ve yayınevi olan bir eğitim topluluğu gurubudur. Klax grubunun bazı eğitim içerikli yayınları Avrupa’da en çok satan bestseller listesinde bulunmaktadır. KLAX eğitim Modeli Fröbel, Montessori, Reggio, Freinet, Waldorf, Pikler, Durum Odaklı model, Kneip HDKF vb. eğitim metodları ile harmanlanmış, son yıllarda Resilience ve beyin gelişimi biliminde elde edilen bilimsel bulguları ve bir dizi diğer faktörleri de dikkate alarak geliştirilmiş, consultation anaokullarında denenmiş Almanya’nın gözde okul öncesi eğitim konseptlerindendir.

Eğitim Gezisi Programı Akışı:

IMG-20170815-WA0043

İlk günümüzde KLAX grubu bizleri ağırlayacak. Sabah KLAX consultation anaokulunda hospitasiyon şansımızı kullanarak KLAX pedagojisinin nasıl uygulandığını gözlemleme fırsatı elde edeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra KLAX Eğitim ve Bilim Uzmanları bizlere sunumlarla:

 • KLAX Eğitim Modeli’nde Temel Eğitim Anlayışı
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Öğretmen- Öğrenci İlişkisi ve Öğretmenin Görevleri
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Öğrenme Mekanları
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Program Nasıl Hazırlanır?
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Gözlemleme ve Değerlendirme

İkinci günde KLAX yaratıcılık atölyesinde hospitasiyon da olacağız. Burada 03-06 yaş arası çocuklar için farklı temalar içeren ve yeni geliştirilen eğitim yöntemleri ile proje bazlı ve öğrenme metotları ile tanışacağız. Bunun akabinde okul öncesi eğitimde dijital enstrümanların pedagojik yararlarını ve kodlama çalışmasını okulumuza nasıl entegre edebileceğimizi öğreneceğiz.

KLAX grubuyla vedalaştıktan sonra Berlin’de sayıları gittikçe artan orman okullarını gezerek tamamen doğayla çevrili, duvarsız, sınıfsız bir ortamda çocukların öğrenmesini ve hayal güçlerini serbestçe kullanmalarını gözlemleyeceğiz.

Doğada eğitim bilişsel, dilsel, sosyal ve duygusal gelişimin tamamını kapsayan orman okulunu yerinde ziyaret edeceğiz, çocukları aktiviteler esnasında izleyeceğiz.

cropped-klax22.pngMühendislik dallarında dünya lideri olan Almanya elbette ki mühendislik eğitimine okul öncesi dönemde başlamaktadır. Berlin’de STEM modelini uygulayan okul öncesi kurumları ziyaret edeceğiz ve çocukların pozitif gelişimi üzerindeki muazzam etkisini sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin nasıl yetiştirilebileceğini yerinde göreceğiz. Burada  “Öğretmenlerin modern eğitim metotları ile çocukları üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırdıklarına tanıklık edeceğiz.

Ayrıca Almanya’da okul öncesinde en yaygın eğitim modeli olan “Serbest Sistem” (Offenes Konzept), durum odaklı yöntemi (Situationsbezogener Ansatz) uygulayan anaokulu bizlere kapısını açacak, modern gözlemleme metotları, öğrenme mekanları, sağlık, hareket ve aile katılımı projeleri ile tanıştıracaklar.

Keşif yolculuğumuzu Waldorf eğitim modeli ile çalışan anaokulunda, öğretmenin duruşu ile beslenen çocukların nasıl araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişiler IMG-0720olabileceklerini göreceğiz.

Anaokulları ve eğitim kurumları bizlere sunum şeklinde veya sözlü olarak programlarını prezente edecekler.

Programımız yoğun okul ziyaretleri ve sunumlar ile geçecektir. Bununla birlikte turistik gezi, müze ziyaretleri veya farklı aktiviteler için zaman bulmaya çalışacağız.

KLAX Eğitim Enstitüsünde gördüğümüz eğitim için uluslararası geçerli Sertifika verilecektir.

2. Eğitim Gezimiz:

19.02. – 23.02.2019 KÖLN- EĞİTİM FUARI VE OKULÖNCESİ – EĞİTİM MODELLERİ GEZİSİ 

Okul öncesi, ilköğretim ve lise düzeyi için eğitimde yenilikler peşindeyseniz bu eğitim gezisini mutlaka gezin görün deriz çünkü Didacta 2019.

originalPreviewJW.jsp336 ülkeden 100.000 katılımcı, 1500 dolayında konferans ve toplantı ve 1000 stantla dünyanın en büyük ve en önemli eğitim fuarı DIDACTA 2019 hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine mükemmel değerlendirme olanakları, erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar tüm yaşlarda eğitim yöntemleri, yeni teknolojiler, konseptler, eğitim metotları hakkında bilgi edinme olanağı veriyor.

Eğitim alanının karar vericilerinin buluştuğu fuar, 19.02. – 23.02.2019’da düzenlenecek, yeni çözümler sunulacak. Sayısız forum, seminer, kongre, atölye çalışmaları ve yüksek seviyede destek programları ile zengin bir içeriğe sahip olan etkinlik, eğitim alanındaki gelişmeleri de izleyebileceğiniz bir yer haline gelecek.

Sizinle paylaşacağımız stant ve etkinlik programları ve sizinle beraber seçtiğimiz etkinlik programlarını tercümanlar aracılığı ile ziyaret edeceğiz. Eğitimde yeni yöntem ve materyallerle bu fuarda tanışacaksınız, stratejik partnerlikler kurabileceksiniz!

Köln eğitim gezimiz fuarla sınırlı kalmayacaktır;

originalPreviewJW.jsp2Köln’nın okul öncesi eğitimden sorumlu kurum yöneticileri bizleri karşılayacaklar ve Köln’de uygulanan okul öncesi eğitim modellerini tanıtacaklar, önerilen anaokulunu ziyaret edeceğiz ve çalışmalarını yerinde görebileceğiz. Sınıf sisteminden eğitim alanlarına, modern ve bireysel gözlemleme metotları ile gurup eğitiminden bireysel eğitime geçiş ile tanışacaksınız!

Almanya’da yaygın olan serbest sistem modelinin yanı sıra okul öncesinde Waldorf konsepti ile tanışacağız. Orman ve doğa anaokuluna bir ziyarette bulunacağız ve doğanın bizlere sunduğu malzemeleri nasıl eğitim amaçlı kullanıldığına tanık olacağız. Ayrıca Almanya’da okul öncesinde en yaygın eğitim modeli olan “Serbest model” (offenes Konzept) anaokulu bizlere kapısını açacak. Tanışacağımız anaokulları bizlere sunum şeklinde veya sözlü olarak eğitim modellerini anlatacaklar.

Köln’de daha uzun kalmak isteyenler bu originalPreviewJWtaleplerini bildirdikleri takdirde dönüş uçak biletleri belirledikleri tarihe alınacaktır. Bilet fiyatı farklılık gösteriyor ise fiyat farkı katılımcı tarafından karşılanacaktır.

ANAOKULLARINA VE KURUMLARA YAPTIĞIMIZ ZİYARETLERDE, FUARDA VE OTELDE  ÇEVİRİ YAPILACAKTIR. EĞİTİM GEZİSİ SÜRESİNCE ALMANCA VE TÜRKÇE KONUŞAN BİR ÇALIŞANIMIZ YANINIZDA OLACAKTIR!

EĞİTİM VE FUAR GEZİLERİ SÜRESİNCE ALMANCA – TÜRKÇE ÇEVİRMEN YANINIZDA OLACAKTIR!

KONTENJAN: 12 kişidir.

KONAKLAMA:

Berlin’de 3 yıldızlı otelde, Köln’de 2 ve ya 3 yıldızlı otellerde  2 kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyeceklerdir.

ULAŞIM / TRANSFER

İstanbul-Berlin-İstanbul uçuşları ve Berlin içinde serbest zaman dışındaki tüm transferler bizler tarafından organize edilecektir.

ÜCRET VE KAYIT

Sertifikalı Berlin Eğitim Gezisi 1050 € dur.  Bu eğitim KLAX Gruppe ve almanokulu.com tarafından organize ediliyor. Ödeme 3 taksitte alınmaktadır.

Ön kayıt ücreti olarak 400 Euro alınmaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • İstanbul-Berlin-İstanbul uçak bileti
 • Berlin havaalanı transferi
 • 3 yıldızlı otelde konaklama ve kahvaltı
 • Serbest zaman dışındaki Berlin içi transferler
 • Eğitim uzmanları tarafından bizlere yapılacak sunumlar ve rehberlik
 • sertifika giderleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Türkiye havaalanı transferi
 • Vize ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • VİZE

Almanya için vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa okul ziyaretine katılacağınıza dair KLAX grubu tarafından davetiye ve tarafımızdan yazı düzenlenecektir.

2. Eğitim Gezimiz:

Tarih: 19.02. – 23.02.2019

KÖLN- EĞİTİM FUARI VE OKULÖNCESİ – EĞİTİM MODELLERİ GEZİSİ 

ÜCRET VE KAYIT

Okul ve fuar ziyaretlerinin toplam ücreti 1100 Euro’dur. Ödeme 3 taksitte alınmaktadır.

IMG_1810Ön kayıt ücreti olarak 500 Euro alınmaktadır.  Ocak ortası 2. taksit olan 300 Euro alınacaktır. Üçüncü taksit olan 300 Euro ise gezinin ilk günü alınacaktır.  İlk iki taksiti serbest piyasa döviz kurundan hesaplayarak da TL olarak hesabımıza yatırabilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • İstanbul-Köln-İstanbul uçak bileti
 • Köln havaalanı transferi
 • 2 veya 3 yıldızlı otelde konaklama
 • Serbest zaman dışındaki Köln içi transferler
 • Fuara giriş ücreti
 • Sabah kahvaltısı
 • Tercümanlık ve rehberlik bedeli

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Türkiye havaalanı transferi
 • Vize ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • VİZE

Sorularınız için 0541 732 03 18 no’lu  telefondan arayabilir veya almanokulu.iy@gmail.com e-posta gönderebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s