SERTİFİKALI BERLİN OKULÖNCESİ EĞİTİM MODELLERİ İNCELEME GEZİSİ

ORGANİZASYON: KLAX GRUPPE BERLİN, ALMANOKULU VE KİGAPORTAL TÜRKİYE

Okul öncesi eğitim dünyanın hiç bir yerinde Almanya’daki kadar dinamik değildir. 200 yılı aşkın bir geleneği 4. Endüstri devrimi ile harmanlayan PädQUIS gGmbH, Münih Erken Çocukluk Gelişimi Enstitüsü, Klax veya Infans gibi dünyaca ünlü ve yenilikçi saha çalışmalarını binlerce anaokulu ile yapan dünyanın en iyi enstitüleri Almanya’dadır.9c814241-8523-4dd8-af5e-ff287dd96c5f

Alman eğitim modelleri, erken çocukluk eğitiminde uluslararası arenada örnek alınan modellerdir.  Almanya’da ki eğitim modellerinin başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış ve sahada kendini ispatlamış modellerdir. Reggio, Montessori, Fröbel, Frenet ve Waldorf gibi modelleri harmanlamakla yetinmeyen bu modeller, nörofizyoloji,  nörobiyolojiye dayandırılan gelişim psikolojisi ve öğrenme teorisi bulgularını da eğitim modellerine entegre ederler.

Sizleri 200 yıllık mirası ve yenilikçi dinamizmi ile dünyada bir numara olan okul öncesi Alman ekolü ile bir araya getirmek istiyoruz.

24-29 HAZİRAN 2018 tarihinde Berlin’e gerçekleştireceğimiz bu eğitim gezimizde KLAX pedagojisi ile tanışacaksınız. KLAX grubu 1990 yılında Antje Bostelmann tarafından kurulmuş 30’un üzerinde kreş, anaokulu, ilkokul, öğretmen yüksek okulu, hizmet içi eğitim akademisi ve yayınevi olan bir eğitim topluluğu gurubudur. Klax grubunun bazı eğitim içerikli yayınları Avrupa’da en çok satan bestseller listesinde bulunmaktadır. KLAX eğitim Modeli Fröbel, Montessori, Reggio, Freinet, Waldorf, Pikler, Durum Odaklı model, Kneip HDKF vb. eğitim metodları ile harmanlanmış, son yıllarda Resilience ve beyin gelişimi bilimindeIMG_2297 elde edilen bilimsel bulguları ve bir dizi diğer faktörleri de dikkate alarak geliştirilmiş, consultation anaokullarında denenmiş Almanya’nın gözde okul öncesi eğitim konseptlerindendir.

Eğitim Gezisi Programı Akışı:

İlk günümüzde KLAX grubu bizleri ağırlayacak. Sabah KLAX consultation anaokulunda hospitasiyon şansımızı kullanarak KLAX pedagojisinin nasıl uygulandığını gözlemleme fırsatı elde edeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra KLAX Eğitim ve Bilim Uzmanları bizlere sunumlarla:

 • KLAX Eğitim Modeli’nde Temel Eğitim Anlayışı
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Öğretmen- Öğrenci İlişkisi ve Öğretmenin Görevleri
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Öğrenme Mekanları
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Program Nasıl Hazırlanır?
 • KLAX Eğitim Modeli’nde Gözlemleme ve Değerlendirme

İkinci günde KLAX yaratıcılık atölyesinde hospitasiyon da olacağız. Burada 03-06 yaş arası çocuklar için farklı temalar içeren ve yeni geliştirilen eğitim yöntemleri ile proje bazlı ve öğrenme metotları ile tanışacağız. Bunun akabinde okul öncesi eğitimde dijital enstrümanların pedagojik yararlarını ve kodlama çalışmasını okulumuza nasıl entegre edebileceğimizi öğreneceğiz.

KLAX grubuyla vedalaştıktan sonra Berlin’de sayıları gittikçe artan orman okullarını gezerek tamamen doğayla çevrili, duvarsız, sınıfsız bir ortamda çocukların öğrenmesini ve hayal güçlerini serbestçe kullanmalarını gözlemleyeceğiz.

 

 

Doğada eğitim bilişsel, dilsel, sosyal ve duygusal gelişimin tamamını kapsayan orman okulunu yerinde ziyaret edeceğiz, çocukları aktiviteler esnasında izleyeceğiz.

Mühendislik dallarında dünya lideri olan Almanya elbette ki mühendislik eğitimine okul öncesi dönemde başlamaktadır. Berlin’de STEM modelini uygulayan okul öncesi kurumları ziyaret edeceğiz ve çocukların pozitif gelişimi üzerindeki muazzam etkisini sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin nasıl yetiştirilebileceğini yerinde göreceğiz. Burada  “Öğretmenlerin modern eğitim metotları ile çocukları üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırdıklarına tanıklık edeceğiz.52bee948-10b9-4ae3-83c9-23678ba44fdd

Ayrıca Almanya’da okul öncesinde en yaygın eğitim modeli olan “Serbest Sistem” (Offenes Konzept), durum odaklı yöntemi (Situationsbezogener Ansatz) uygulayan anaokulu bizlere kapısını açacak, modern gözlemleme metotları, öğrenme mekanları, sağlık, hareket ve aile katılımı projeleri ile tanıştıracaklar.

Keşif yolculuğumuzu Waldorf eğitim modeli ile çalışan anaokulunda, öğretmenin duruşu ile beslenen çocukların nasıl araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişiler olabileceklerini göreceğiz.

Anaokulları ve eğitim kurumları bizlere sunum şeklinde veya sözlü olarak programlarını prezente edecekler.

 

Programımız yoğun okul ziyaretleri ve sunumlar ile geçecektir. Bununla birlikte turistik gezi, müze ziyaretleri veya farklı aktiviteler için zaman bulmaya çalışacağız.

8ca42b2d-2a19-40d1-af4a-e39c1c4e8833

KLAX Eğitim Enstitüsünde gördüğümüz eğitim için uluslararası geçerli Sertifika verilecektir.

EĞİTİM GEZİSİ SÜRESİNCE ALMANCA VE TÜRKÇE ÇEVİRMEN YANINIZDA OLACAKTIR!

KONTENJAN: 12 kişidir.

KONAKLAMA:

3 yıldızlı otelde 2 kişilik odalarda konaklanacaktır. Tek kişilik odada konaklamak isteyenler fark ödeyeceklerdir.

ULAŞIM / TRANSFER

İstanbul-Berlin-İstanbul uçuşları ve Berlin içinde serbest zaman dışındaki tüm transferler bizler tarafından organize edilecektir.

ÜCRET VE KAYIT

Toplam ücret 1050 € dur.  KLAX Gruppe, almanokulu.com ve KiGaPortal Türkiye tarafından organize edilen bu eğitim gezisinde  KiGaPortal üyelerine öncelik verilecektir.

Ödeme 3 taksitte alınmaktadır.

Ön kayıt ücreti olarak 400 Euro alınmaktadır.  2. taksit olan 400 € 05 mayıs da ödenecektir. Üçüncü taksit olan 285 Euro ise gezinin ilk günü Berlinde

nakit olarak alınacaktır.  TL veya € olarak ödeme yapabilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • IMG_2182İstanbul-Berlin-İstanbul uçak bileti
 • Berlin havaalanı transferi
 • 3 yıldızlı otelde konaklama ve kahvaltı
 • Serbest zaman dışındaki Berlin içi transferler
 • Eğitim uzmanları tarafından bizlere yapılacak sunumlar ve rehberlik
 • sertifika giderleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Türkiye havaalanı transferi
 • Vize ücretleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • VİZE

Almanya için vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa okul ziyaretine katılacağınıza dair KLAX grubu tarafından davetiye ve tarafımızdan yazı düzenlenecektir.

Sorularınız için 0541 732 03 18 no’lu  telefondan arayabilir veya almanokulu.iy@gmail.com e-posta gönderebilirsiniz.

Ön Kayıt için resimlerden sonraki Kayıt formunu eksiksiz doldurunuz lütfen

 

 

 

 

Reklamlar

SERTİFİKALI BERLİN OKULÖNCESİ EĞİTİM MODELLERİ İNCELEME GEZİSİ” için 2 yorum

 1. Merhablar

  Toplam ücret 1050 € dur.
  Ödeme 3 taksitte alınmaktadır.

  Ön kayıt ücreti olarak 400 Euro alınmaktadır. 2. taksit olan 400 € 05 mayıs da ödenecektir. Üçüncü taksit olan 285 Euro ise gezinin ilk günü Berlinde

  nakit olarak alınacaktır. TL veya € olarak ödeme yapabilirsiniz.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR
  IMG_2182İstanbul-Berlin-İstanbul uçak bileti
  Berlin havaalanı transferi
  3 yıldızlı otelde konaklama ve kahvaltı
  Serbest zaman dışındaki Berlin içi transferler
  Eğitim uzmanları tarafından bizlere yapılacak sunumlar ve rehberlik
  sertifika giderleri.
  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
  Yurtdışı çıkış harcı
  Sağlık sigortası
  Türkiye havaalanı transferi
  Vize ücretleri
  Öğlen ve akşam yemekleri
  VİZE

  Beğen

 2. Selamlarrrrr ücret öğrenebilirmiyim

  Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s