3 Mayıs 1. Uluslararası Orman Anaokulları Gününe Sende Katıl!

Doğanın çocukları bütün dünyada el ele

“Global orman anaokulu” platformuna hoş geldiniz. 1. Uluslararası Orman Anaokulları Günü vesilesi ile bu platformu hayata geçirdik. Platformun hedefi tüm dünyada ki bütün doğa gruplarının orman ve doğa pedagojisi alanında küresel bir ağ oluşturmalarını sağlamaktır.

Şarkımız “Nature Kids worldwide hand in hand” dünyadaki tüm doğa çocuklarını bir şarkı etrafında birleştirmektir hedefimiz. Bu şarkıyı bizlere bestelemesi için müzisyen, doğa pedagogu ve anaokulu öğretmeni Marius Tschirky İsviçre’den! Şarkı ormanda gitar eşliğinde herkes tarafından söylenmeli. Notalar ve şarkı sözleri sizlere verilecektir.

Mosaik Foto Nature Kids worldwide hand in hand

Dünyanın tüm ülkelerinden gelen fotoğraflar büyük bir mozaik ağacında birleştirilecek. Bunun için, dünya çapında katılmak isteyen tüm orman ve doğa gruplarından resim bekliyoruz. Sonunda birçok, küçük resimden oluşan ağaç ve dalları, dünyamızın doğa çocuklarını canlandıracak. İsteyen büyük ağacı, kendi amaçları için poster olarak kullanılabilir

– Fotoğrafı gönderen orman anaokulu veya kurumun adı, yer ve ülkesi resimlerin altında yer alacaktır. Küresel ağaç mozaik için aktivitelerinizden bize bir fotoğraf  gönderin – orman anaokulunuzun adı ülke ve adres bilgilerini unutmayınız lütfen- Dünyanın dört bir yanından fotoğraflar bekliyoruz buraya atınız:

E Posta: globalforestkindergarden@gmail.com

Uluslararası orman okulları günü fikri nasıl doğdu?

3 Mayıs 2018’de ilk kez Uluslararası Orman Anaokulu Günü resmen gerçekleşecek. Bu fikri ilk defa Waldkiga AG Nds.-Süd’den Andreas Niesel’den ortaya attı. 3 Mayıs 1993 tarihinde, Flensburg’da ilk Alman ormanı anaokulu kapılarını çocuklara açtı.

 

Aktivite Önerileri

3 Mayıs için uluslararası arenada  farklı ülkelerden aktivite önerileri toplanmaktadır. Aktivite listesi sürekli güncellenir ve “WaldkindergartenerzieherIn” adlı Facebook grubunda bulunabilir

Bu eylem günü için çalışma grubu

Almanya’dan Petra Jäger ve Andreas Niesel, İsviçre’den Nadja Hillgruber ve İrlanda’dan Ina Gühmann, bu güne ilişkin uluslararası aktiviteleri koordine etmek için “Doğa Ofisi” çalışma grubunu kurdular.

SLOGAN

“Nature Kids worldwide hand in hand” “Doğa Ofisi” çalışma grubunun bu gün için tespit ettiği sloganıdır.

Instagramdayız

“Global Forest Kindergarden” Mozaik fotoğraf aktivitemize katılan grupların, fotoğraflarını Instagram’da yayınlayacağız.

Ayrıntılı ilgi için:https://globalforestkinder.wixsite.com/nature-office giriş yapınız ve Türkçe için Türk bayrağına tıklayınız.

İskender Yıldırım

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s